Dictador

Dictador sudyHistorie rumu Dictador

Historie společnosti Dictador spadá do pozdního období 18. století, kdy Severo Arango y Ferro přijel do města Cartagena v oblasti dnešní Kolumbie (Indie v Nueva Granada). Byl zde vyslán Španělskem pro zlepšení plánu na výběr daní  v amerických španělských kolonií. Jeho vliv a způsoby byli velice razantní a byl brzy místními nazván "DICTADOR".

"DICTADOR" zde ovšem objevil chuť tropického elixíru, do kterého se hned zamiloval - objevil rum. Jeho oddanost a láska k tomuto moku se dostala až tak daleko, že se stal klíčovým obchodníkem s tímto exotickým pitím vyrobeným z cukrové třtiny, které v té době byla považovány místními za měnou v tomto regionu.

V roce 1913, téměř 180 let po smrti "DICTADORA", jeden z jeho potomků založil společnost Destileria Colombiana. Don Julio Arango y Parra strávil roky experimentováním s výrobou rumu. Jeho idea byla stal se nejlepším výrobcem  kolumbijského rum v Karibiku. Zasvětit tomu celý svůj život, a tím  poctít své rodiné dědictví. Na počest se od té doby nazývá tento rum DICTADOR.

Dnes již třetí generace rodiny se s celým světem dělí o krásu a rozmanitost svého bravůrního rumu, který dostává ocenění po všech koutech světa.


Poloha a geografie

Ke kráse  DICTADORU přispívá i její zeměpisná poloha v severní oblasti Jižní Ameriky, kde až magická rovnováha místního počasí a půdy předurčuje tento rum k světové špičce. Přispívá k tomu také fakt, že Kolumbie patří mezi tři největší pěstitele cukrové třtiny a právě Cartagena patří mezi první z oblastí pro pěstování cukrové třtiny v Jižní Americe.

Dnes je Cartagena zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. A to díky hluboce zakořeněné krásy koloniální éry starověku. Opravdu všude tu na vás dýchá tato doba a to ať už procházíte dlážděnými uličkami, nebo popíjíte svůj oblíbený DICTADOR na pláži.

 

 

 
97
73771977377
Značky

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.