Investiční láhve

145 položek celkem
Glenfarclas Family Casks 1976 Release S14
ZdarmaZdarma
245 104,96 Kč bez DPH
296 577 Kč

Typ: Single malt whisky Země původu: Skotsko - Speyside Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 41,8%

Kód: 3292
glenfarclas family cask 1972 whisky
ZdarmaZdarma
113 700 Kč bez DPH
137 577 Kč

Typ: Single malt whisky Země původu: Skotsko - Speyside Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 51,1%

Kód: 3290
Glen Grant 1950 "Rare Vintage" GM 0,7l
Tip
107 113,22 Kč bez DPH
129 607 Kč

Typ: Single malt whisky Země původu: Skotsko - Speyside Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 40%

Kód: 855
Glenfarclas Family Casks 1974 Release S14
ZdarmaZdarma
102 956,20 Kč bez DPH
124 577 Kč

Typ: Single malt whisky Země původu: Skotsko - Speyside Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 57,3%

Kód: 3291
Tomatin 070717 0013
Novinka
ZdarmaZdarma
Tomatin 1972 42,1% 0,7 l
Momentálně nedostupné
65 104,96 Kč bez DPH
78 777 Kč

Typ: Skotská single malt whisky Země původu: Skotsko - Highland (vysočina) Obsah: 0,7 l Obsah...

Kód: 3146
wixarika dictador 1976
Novinka
62 790,91 Kč bez DPH
75 977 Kč

Typ: Rum třtinový Země původu: Kolumbie Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 60,8%

Kód: 3449
wixarika 1977 56,9
62 790,91 Kč bez DPH
75 977 Kč

Typ: Rum třtinový Země původu: Kolumbie Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 56,9%

Kód: 3452
wixarika 1977 64,4
Novinka
62 790,91 Kč bez DPH
75 977 Kč

Typ: Rum třtinový Země původu: Kolumbie Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 64,4%

Kód: 3451
dictador wixarika 1978 57,4
Novinka
62 790,91 Kč bez DPH
75 977 Kč

Typ: Rum třtinový Země původu: Kolumbie Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 57,4%

Kód: 3448
Nahoru
Další produkty

investice

Investiční alkohol

Investování do alkoholu nabírá v dnešní době velký boom. V kurzu jsou především whisky, ale i další druhy dobrého alkoholu nabírající na hodnotě a proto se vyplatí o to trochu zajímat. Přesto hlavní slovo i investičním alkoholu mají whisky. Dalo by se říct, že tvoří více jak 90% investičního alkoholu, do kterého se oplatí investovat. Menší procento tvoří koňaky a rumy. Ostatní destiláty jsou v zanedbatelném množství a jedná se pouze o opravdu jedinečné série či ztracené kusy.

Co vědět do začátku?

- každá lahev může nabírat na ceně. I ta zdánlivě levná. Je zapotřebí se jen trochu zorientovat na trhu. Přesto nezaměřujte svou pozornost na běžné lahve v prodeji. Zisk za 10 let by mohl být jen otázkou inflace. 

- drahé lahve svou hodnotu výhledově neztratí. Čím dříve ji koupíte, tím větší zisk můžete do budoucna čekat.

- mnohdy i prázdné lahve mohou býti vhodnou investicí. 

Využití prázdných lahví od alkoholu

Příklad využití prázdných lahví z potenciálním ziskem do budoucna.

 

Rady pro investování.

- Investování do alkoholu se může stát Vaším novým koníčkem. Tak k tomu i přistupujte. Sbírejte lahve, rozdělujte jednotlivé kategorie alkoholu, zaměřte se jen na jeden druh či jen na jednu oblast, tak se postupně zdokonalíte, získáte přehled a formou hobby ovládnete trh s investičními láhvemi.

- výhodný způsob investování je zaměřit se na limitované edice. Svým omezením na výrobu mají vysoký potenciál na růst ceny.

- vhodné je sbírat edice jedné značky, např. Hennessy každý rok vydává edice svých základních koňaků Hennessy VS v edici, jenž zaměřují na spolupráci s umělci celého světa. (S touto edici začali v roce 2012 a dá se tedy očekávat, že lahve nebudou ještě tak drahé).

promoted-media-optimized_57899488e014f

Každoročně vydávaná edice od Hennesy v tzv. Art edition je dobrým vstupem pro začátek investování.

- pokud se Vám podaří poskládat celý komplet od určité sběratelské edice, zvyšujete hodnotu celé sbírky. Odborník na vydávané edice je např. Gordon & MacPhail, v jejichž portfoliu naleznete nemalé množství edičně vydávaných lahví whisky (všechny edice se dají považovat za edice s vysokým potenciálem).

gordon macphail

 

- nebojte se zaměřit na neatraktivní lahve - to, že nemají atraktivní obal, neznamená, že nemohou být vhodnou investicí. Chce se to jen poradit či zjistit více informací.

- luxusní balení má také svou cenu, lahve v prestižních karafách a krabicích v netradičním provedení získávají na atraktivitě a pro mnohé na ceně. Ne vždy výrobce dokáže dlouhodobě udržet trvalý vzhled a designe a po několika letech je mění. Tím roste cena těch, které se již nevyrábí. Je to poměrně častý jev v poslední době u rumů z vyšších řad. 

clement cristalPrestižní řada rumu Clement z Martniku v levo cca. 3 roky stará verze vs. součastné provedení vpravo.

- sledujte různé debaty a komunity zaměřené na daný alkohol. Mnohdy se dozvíte spoustu užitečných informací o chystaných novinkách, či o stoupajících cenách vzorků, které máte např. ve své sbírce.

- sledujte i zahraniční trhy. Co například v Anglii nemají již k prodeji, může být k mání v ČR, Slovensku, Polsku a naopak. 

- nebát se i tuzemských palíren (např. některá plnění whisky od R. Jelínka jsou dnes již poměrně ceněná), a podobně je to i z jinými zeměmi (Japonsko - whisky, Španělsko, Austrálie - rumy, Polsko, Rusko - vodky)

 

Na co si dát pozor při nákupu.

(pozor jedná se o lihoviny, které podléhají zvláštnímu zákonu což může být spjato z mnoha problémy)

- pokud budete mít možnost, nakupujte pouze kolkované lahve. I druh kolku může mít vliv na cenu. Když už nekolkované láhve, tak jedině od zdroje (přímo v palírně) a uchovat si doklad o zakoupení.

- nakupujte pouze u ověřených obchodníku na prodej alkoholu (kamenné obchody, eshopy), pozor na bazary a např. ebay a podobně. (případy prodeje prázdných lahví za cenu plných, falešné plnění a pod.)

 

Tipy na investice:

(Většina již byla řečena výše)

- zaměřit se na limitované edice (když si nejste jisti, jak moc je limitovaná, zeptejte se prodejce - odhalí vám to i jeho odbornost. Popřípadě dohledejte na fórech.)

Např. Whisky - řady nezávislých plnění nabízí spoustu limitovaných edic, uvedených na trh pouze v malém množství.

connoisseurs choice - speciální edice investičního alkoholu

   Connoisseurs Choic je speciální edice od nezávyslého plnění GORDON & MACPHAIL, dělané v omezeném množství

 

- každoroční ročníkové edice jsou dobrá příležitost na vytvoření pěkné sbírky, která se časem může stát vyhledávanou záležitostí s investičním potenciálem. Příkladem je irská whiskey Writers tears v provedení Cask Strength, jenž se každý rok lahvuje v omezeném množství a stává se tak vyhledávanou sběratelskou záležitostí.

writers tears

Zprava doleva sběratelská kolekce whiskey Writers Tears Cask Strength ročníky 2011 - 2019

 

- netradiční limitované lahve s uměleckým záměrem se mohou stát zajímavostí vaší sbírky s investičním potenciálem. Např. umělecké ztvárnění  limitovaných lahví rumu Dictador Wixarika.

wixarika handmade - ruční práce

Umělecké zpracování lahví Dictador Wixarika, vytváří z těchto obyčejných lahví cenná umělecká díla.

- i změna etikety může již v budoucnu znamenat určitý potenciál investiční lahve.

chairman res

Z leva do prava změny etikety zhruba během posledních 3 let u rumu Chairman's reserve z ostrova St. Lucia. První změna byla vyvolána změnou vlastníka palírny. Druhá pravděpodobným zatraktivnění tohoto rumu vizuálně. I když je investiční potenciál u této lahve momentálně malý, přesto stojí za zvážení. Prvotní levná investice může v průběhu času znamenat několik desítek procentní nárůst ceny.

- zaniklé palírny, již neexistující výrobci ( velké množství se najde opět ve whisky)

- retro lahve ( např. lahve nalezené na půdě po dědečkovi - Johnny Walker Red Label z etiketou z roku 1980 bude mít jistě vyšší hodnotu než za roku 2010).

Johnny Walker red label 1980Johnny Walker red label 1980

Johnny Walker red label 2016

Johnny Walker red label 2016

- staré lahve - staré staří  ( starých lahví si palírna každoročně nedovolí udělat moc a tak postupem času rostou na ceně). Např. Benromach 30Y

- ročníkové lahve - vintage (jedna  z nejjistějších investic, pozor na uvedení ročníku destilace a roku lahvování = vyšší potenciál, ale nemusí to tak být).

livet clemeVlevo ročníková whisky Glenlivet v provedení edice "Destillery Labels" destilovaná 1966 s uvedením roku lahvování 2014 vs. ročníková řada rumu Clement 1976 pouze z uvedení roku destilace 1976. Obě lahve mají potenciál investice.

- lahve plněné k příležitosti významných událostí, festivalu či na počest určitých osobností atd.. Tyto lahve mohou nabírat na ceně ze dne na den, během roku se mohou vyšplhat i na víc jako dvojnásobek své původní hodnoty.

DBEG56EXUAEKwSu

Ardbeg každoročně pořadá tzv. Ardbeg day a k této příležitosti vždy uvádí na trh úzce limitovanou řadu raritního plnění určené k tomuto dni. Ardbeg Kelpie (viz obrázek) je příklad toho, jak rychle může cena lahve vyletět na trhu. Během necelého roku cena této lahve vyšplhala v ČR takřka na dvojnásobek. 

- dalším způsobem, jak získat zajímavou láhev z investičním potenciálem, je stát se členem z některých komunit či spolků působících jako fanoušci či potenciální investoři pro jednotlivé palírny. Opět krásným příkladem je palírna Ardbeg, která nabízí možnost být součástí spolku Ardbeg Committee, do kterého se můžete zaregistrovat. Výhodou členství je možnost nákupu lahví určených pouze pro členy. Další výhody jsou ty, že Vás informují o blížících se novinkách a chystaných nových plnění. Stejné členství nabízí i další palírny např. Laproaig.

ardbeg kelpie vs Ardbeg KelpieVlevo standardní plnění whisky Ardbeg Kelpie k příležitosti Ardbeg day 2017 a vpravo plnění v sudové síle 51,7% určené pouze k prodeji pro členy Ardbeg Committee.

- jista investice z možností udávat cenu = kupte si tzv. PRIVATE SINGLE CASK - várku z jedno jediného sudu, cca to bývá okolo 200 až 500 kusu lahví. Jedinečné plnění které nikdo nemá, a navíc si jej mužete nechat i jedinečně obrendovat vlastním označením. Dlouhodobě hodně významná investice.

 

V případě zájmu o konzultaci a pomoci s výběrem lahve pro budoucí investování se na nás můžete obrátit. Pokud budeme vědět, rádi poradíme.

 

NOVINKA: Další krásné sběratelské a investiční kousky můžete vybrat v nové kategorii INZERCE. Zde máte možnost nakoupit přímo od sběratelů.

 

                              Váš Alkoholclub.cz