Plantation

2 položek celkem

Cena

971177
1971177

Značky

Položek k zobrazení: 2
plantation
1 317 Kč –10 %
972,73 Kč bez DPH
1 177 Kč

Typ: Rum třtinový Země původu: Barbados Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 40%

Kód: 118
Rumové skleničky
Tip
80,17 Kč bez DPH
97 Kč

CENA ZA 1 KUS Objem: 130 ml Rozměry: výška 132 mm a šířka 59 mm  

Kód: 2729

Rum plantation collection

Rum Plantation 

Za značkou rumu Plantation stojí jedna z významných francouzských firem Maison Pierre Ferrand, vyrábějící koňak z prestižní oblasti Grand Champagne. Za tento věhlas vděčí ovšem firma Maison Pierre Ferrand, mistru destilérie Alexandru Gabrielu. Ten stojí za veškerými produkty nesoucí název Pierre Ferrand. Ale vraťme se zpět k značce rumu Plantation. Ta právě spadá pod standardní linii rumů firmy Maison Pierre Ferrand. A muže za to právě již zmiňovaný Alexandr Gabriel, který každoročně podniká cestu do Karibiku a do Střední a Jižní Ameriky, kde hledá zajímavé třtinové destiláty (nejlepší karibské rumy), které má v plánu nechat zrát v sudech po koňacích přímo v Chateau Bonbonnet, jenž je sídlem firmy Pierre Ferrand v Francii.Následně jsou tyto rumy proměněny v značky rum Plantation a rum Kaniché. 

Většina rumu Plantation je tvořena sedmi ročníkovými rumy a vždy jsou stylově řazeny z jedné země původu. Podle Alexandra Gabriela , vždy musí být poznat chuť místní půdy ze které země pochází. Proto se můžete setkat s celou řadou rumu Plantation z různých zemí - Barbados, Jamaica, Guatemala, Panama, Trinidat, atd.

Vlajková loď pro rum Plantation

Asi nejznámější "rum Plantažník" (mnohdy tak vtipně pojmenovaný) je rum Plantation 20th Anniversary. Ten je považován za vlajkovou loď této značky. Jeho původ je výhradně z rumu z Barbadosu. Jeho zraní probíhá z větší části přímo v Karibiku. Následně dozrává 12 až 18 měsíců v chladných sklepích Chateau Bonbonnet v oblasti Cognacu, kde získává svou nezaměnitelnou přitažlivost.