Sherry

3 položek celkem
Sherry Don Zoilo PX
ZDARMAZDARMA
402,48 Kč bez DPH
487 Kč

Typ: Sherry Země původu: Španělsko - Jerez Obsah: 0,75 l Obsah alkoholu: 18%

Kód: 3984
Pedro Ximenez Duquesa Romate
ZDARMAZDARMA
394,21 Kč bez DPH
477 Kč

Typ: Sherry Země původu: Španělsko - Jerez Obsah: 0,75 l Obsah alkoholu: 17%

Kód: 3653
sherry marismeno fino 075 15
ZDARMAZDARMA
328,10 Kč bez DPH
397 Kč

Typ: Sherry Země původu: Španělsko - Jerez Obsah: 0,75 l Obsah alkoholu: 15%

Kód: 3985

Sherry

Sherry je výraz pro specifický styl vín, který se vyrábí více jak 2000 let. Jde o španělské víno, jenž se vyrábí jednou z nejnáročnější a nejkomplikovanější metodou pro výrobu vín. Tato metoda podléhá nejkomplikovanějším a technologicky unikátním procesům frakčního míchání starého a nového vín v řetězci propojených sudů, známých také pod názvem systém solera.

Váno sherry je neuvěřitelně univerzální, jenž existuje v celé spektru stylů od bledých sherry, delikátních suchých, přes příjemně sladká a ucelená sherry až po "starobylé", silně sladké elixíry s exotickou vůní a především chutí. 

Z právního hlediska smí tento výraz " SHERRY", být použit tento název, v rámci EU,  pouze pro vína tohoto stylu z oblasti Jerezu.

Zajímavosti je, že se o tento styl vína pokoušeli v mnoha regionech mimo Jerez ( a to i mimo Španělsko), ovšem s minimálním úspěchem. Proto jakékoliv sherry mimo oblast Jerez je pouhou náhražkou pravého sherry.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení