Pineau des Charentes

3 položek celkem

Cena

487657
1487657

Značky

Položek k zobrazení: 3
chateau de montifaud pineau des charentes vieux rouge
542,98 Kč bez DPH
657 Kč

Typ: Vinný aperitif z koňaku a vinného moštu Země původu: Francie - Cognac Obsah: 0,75 l Obsah...

Kód: 1965
francois voyer pineau des charentes blanc 075l
410,74 Kč bez DPH
497 Kč

Typ: Vinný aperitif z koňaku a vinného moštu Země původu: Francie - Cognac Odrůda hroznů: Ugni...

Kód: 3189
Francios Voyer Pineau des Charentes Rouge
402,48 Kč bez DPH
487 Kč

Typ: Vinný aperitif z koňaku a vinného moštu Země původu: Francie - Cognac Obsah:...

Kód: 3260

Pineau des Charentes

Jedná se o aperitivní víno pocházející z Francie z oblasti řeky Charentes, jenž protéká slavnou oblastí Cognacu i městem Cognac podle kterého je oblast pojmenována. Pineau des Charentes je v podstatě mistrovská směs koňaku s nefermentovaným hroznovým moštem, jenž následně zraje v dubových sudech minimálně 1 rok. Výroba je úzce spjata s výrobci koňaku což je dané samotným původem. Pineau des Charentes podléhá přísné kontrole AOC. Pineau des Charentes lze rozdělit na bílé ( zraje min.18 měsíců, z toho 12 měsíců na sudu) a červené i růžové (zraje min.12 měsíců, z toho 8 měsíců na sudu). Mnohdy se dají ochutnat i velice staré Pineau des Charentes, jenž zrály až 10 let. 

Historie Pineau des Charentes

Samotný vznik vína Pineau des Charentes je zabaleno rouškou tajemství a kolují různé historky o jeho vzniku. Asi nejznámější je ta vzniklo úplnou náhodou, kdy roku 1589, při korunovaci krále Jindřicha IV, jeden z vinařů vlil omylem hroznovou šťávu do sudu se zbytkem koňaku. Když tento sud po několika letech otevřeli, byli překvapeni co mohli ochutnat za netradiční, lahodný nápoj.

Pokud hledáte zajímavou alternativu pro milovníky portských vín, určitě vyzkoušejte Pineau des Charentes, jenž vás jistě okouzlí.