Lowlands (Skotská nížina)

1 položek celkem
BZG 12029
162,81 Kč bez DPH
197 Kč

Map velikosti 60x42 cm - křídový papír

Kód: 1362

Lowlands (Skotská nížina)

Oblast jenž je vymezena pomyslnou hranicí starých panství, táhnoucí se od ústí řeky Clyde po řeku Tay. Dále se táhne severně od města Glasgow a Dumbraton, odkud se sklání a směřuje k městu Dundee a Perth. V Lowlands se vždy vyrábělo poměrně málo druhů whisky. Daří se především palírně Auchentoshan a Glenkinchie. Palírna Blandoch již byla několikrát zavřena a v současné době se její produkce na dále zmenšuje. Na druhou stranu palírna Littlemill a Rosebank se možná znovu otevřou a začnou vyrábět naplno. zatím je jejich název uváděn pouze u některých plnění od nezávislých plnění. Proto se mnohé staré plnění ze zdejších zavřených palíren staly vyhledávanými sběrateli whisky a hledači investičních whisky.

Za to, že oblast Lowlands má nedostatek funkčních palíren, muže i fakt, že zdejší slady již nedosahují kdysi vyhlášené slávy. Charakter zdejších whisky by se však dal zevšeobecnit jako travnatě měkký s náznaky citrusů a sladké sladovosti s trochou vřesu.  

river-clyde-3762220_1280

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení