Chateau de Montifaud Grand Cru Heritage Louis Vallet 'L 50' Petite Champagne Cognac 0,7 l - luxusní koňak pro opravdové znalce

Kód: 112
7 577 Kč 6 261,98 Kč bez DPH 10 824,29 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)

Typ: Vinný destilát - koňak

Země původu: Francie - Cognac

Obsah: 0,7 l

Obsah alkoholu: 40%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chateau de Montifaud Grand Cru Heritage Louis Vallet 'L 50' Petite Champagne Cognac 

Mimořádný koňak z Grand Cru vinic oblasti Fine Petite Champagne, který dosáhl své plné zralosti.

Ležel 50 let v použitých dubových soudcích ve sklepích Chateau Montifaud, kde získával své mimořádné vlastnosti.

Díky tomuto dlouhému zrání se jeho chuť zaoblila a vyzrála, získala jemnou příchuť oříšků, doutníků a koření.

Má krásnou měděno - jantarovou barvu, která je zdůrazněna ručně foukanou láhví zasazenou do dřevěného boxu stejné barvy. Lahev je doplněna speciální uzávěrem s pozlacenou plombou a náhradním korkovým uzávěr jenž je součástí balení. Starý charakter cognacu navíc umocňuje ručně psaná etiketa.

Vynikající koňak pro znalce a požitkáře.

Vína, z kterých se tento koňak vyrábí, jsou před destilací za účelem lepší konzervace uchovávána se sedimentem ( brání i případné oxidaci), čímž není třeba přidávat antioxidační činidla. Sediment zůstává i pro samotnou destilaci. Výsledkem je vyšší koncentrace chutí a důraznější kulatost a pružnost Eaux-de-vie. Následkem přítomnosti sedimentu je pomalejší destilace, větší pružnost a plnější tělo.

Směs je vytvořena z alespoň 50let starých eaux-de-vies v sudové síle z let 1960 až 1966 (doloženo certifikátem). Přestože jsou tyto koňaky skladovány ve starých sudech nemá výsledný koňak přebytečné množství taninu. Což vystihuje i rodinnou tradici jenž upřednostňuje květinový a ovocný charakter koňaků.

Středně vypálené 350litrové sudy jsou vyrobeny z dubu Limousin, které si vinařství vyrábí samo vždy za účelem zachování přirozených vlastností Eaux-de-vie. Sudy výjimečných destilátů určených pro vintage přichází vždy zapečetit zástupce Meziprofesního úřadu v Cognacu (BNIC). Míchání směsí provádí v současnosti výhradně Michel a Laurent, jenž je následovník jenž střeží tajemství předávané z otce na syna.

Vinice nechal v roce 1837 vytvořit Augustin, první ze šesti generací do rodiny Valletů. Následoval Pierre, Maurice, Louis a Michel. V říjnu 2000 se Laurent připojil ke svému otci a dědovi. Podle rodinné tradice, která říká, že když se v rodinném obchodu syn připojí ke svému otci, je část koňaku destilovaného v tomto roce odložena a bude prodána pouze budoucími generacemi. Díky tomu mohou začít v temnotách „rajských" sklepů odpočívat láhve koňaku obratně vytvořené Pierre a Maurice Valletem. I tímto způsobem leží v rodinných sklepích Château Montifaud koňaky sčítající své stáří od roku 1920 do současnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chateau Montifaud
Hmotnost: 1.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: