Šampaňské

" Piji šampaňské, když jsem šťastná, když jsem smutná a někdy když jsem sama"

                                                                                 Madame Lily Bollingerová

 

Co je Champagne?

Jako "šampaňské" jsou označována mnohé vína, mnohé jistě vynikající kvality, ovšem daný název náleží jen šumivým vínům z francouzské oblasti Champagne. Tyto vína jsou přesně kvalifikována a podléhají vysokým nárokům pro danou oblast. 

Šampaňské (Champagne) je název který v mnohých evokuje romantické kouzlo noblese a oslav.

 

Obsah:

- Vznik a historie šampaňského

- Výroba šampaňského

- Velikostní varianty

- Jak číst v etiketách šampaňského

- Podávání a servis šampaňského

- Jakou zvolit skleničku na šampaňské?

 

 

Vznik a historie šampaňského

Za mecenáše a tvůrce tohoto lahodného moku je považován mnich a sklepmistr Dom Pérignon, který působil cca před 300 lety v opatství Hautvillers. Zde působil právě jako místní sklepmistr v klášterních sklepích, kde se snažil zamezit onomu šumění tamějšího vína, způsobené druhotným kvašením. Z tohoto nešvaru se ovšem stala jeho přednost. Vína Doma Pérignona se dostali až na dvůr Ludvíka XIV. ve Versailles, kam se údajně dostalo díky Jeanne de Thierzy přezdívané " Jolie Baronne" - "krásná baronka". Ta příjímala rozhřešení výhradně od Doma Pérignona a na oplatku mu přislíbila, že jeho vína dostane až ke královu stolu. Využila svých půvabů a přes vlivného Maréchla de Créqui se bedna vína dostala poprvé až na královský dvůr. Víno mělo okamžitě úspěch a sám Ludvík XIV. si nechal velkou část produkce rezervovat pro své potřeby.

Mnich Dom Pérignon mistr šampaňského

 

Dnes víme, že se jedná o legendu a samotné šampaňské (tak jak jej známe dnes) vzniklo pravděpodobně až dlouho po Pérignonově smrti.

V 18. století vznikají první domy na výrobu šampaňského v Epenay a Remeši.

NE vždy se ale bubliny těšili přízni. Za toto období před francouzskou revolucí může Ludvík XVI., který z rozmaru prohlásil, že již není moderní a vyšlo z módy.

Za renezanci tohoto šumivého moku je považováno období usednutí Napoleona na francouzský císařský trůn v roku 1804. Napoleon šampaňské miloval a jeho dlouholeté přátelství s Jeanem - Rémym Moëtem, synem zakladatele podniku MOËT & CHANDON, jen podpořilo jeho rozvoj a získalo znovu své výsadní postavení, které drží do dnes.

Proto 1 polovině 19.století je považována za největší rozvoj šampaňského. A mnoho nejznámějších podniků bylo založeno během 25 let po porážce Napoleona v bitvě u Waterloo v roce 1815. 

Chuť a styl šampaňského se během stalétí výrazně měnil. Zprvu byl styl sladkého šampaňského, kdy první výrobci zatím neuměli plně ovládat průběh kvašení a byli odkázani jen na přidávání cukru. Postupem zdokonalování technologických postupů nadešla éra sušších bublin. V dnešní době se rozlišuje hned několik druhů šampaňských s rozdílným obsahem cukru od nature brut, extra brut, demi - sec až po doux (sladké).

Výroba růžových šampaňských byla dokonce v minulosti považována za zvláštnost a raritu. A není to tak dávno kdy se dostali teprve na trh. Do konce 70. let 19.století jej neprodávali ani v luxusních obchodech na slavných bulvárech. 

Největší oživení "růžovek" přinesl až sňatek prince Charlese a princezny Diany, kdy nechali prodávat noc před svatbou bollinger rosé. To mělo za následek doslova explozi růžových šampaňských na celém Světě.

 

Výroba šampaňského

Oblast Champagne je jedinečná svou kombinací chladného klimatu, geografie, složením půdy (křídový charakter) a pečlivě vybíraného a pěstovaného hroznového vína. Pěstovat se zde smí pouze 3 odrůdy, které udavají charakter daným šampaňským. 

Pinot Noir (rulanské modré) - červená odrůda vína, která dává vínum tělo, pevnost a trvanlivost

Pinot Meunier ("mlynářka") - červená odrůda vína, jenž dodává do vín ovocný bouquet.

Chardonnay - jediná bíla odrůda, propůjčující vínům noblesu, eleganci a jedinečnou šťavnatost.

Pěstování vína má v této oblasti dlouho tradici a podléhá přísným kriteriím na oraní a hnojení, zastřihávání keřů dle norem i ruční sběr a třídění hroznů, které se několik hodin musí lisovat. Sklizeň hroznů začína koncem září a měla by probíhat sto dnů poté co víno začalo kvést.

Mošt z prvního pomalého lisování se nazývá cuvée, z druhého premiéres a ze třetího deuxiémes tailles.

Vylisovaná štáva kvasí v otevřených kádích nebo sudech z moštu vzniká první víno. To během zimního období se pročišťuje a začátkem jara se každý sud posuzuje dle kvality obsahu. Týto vína se následně míchají a kombinují do požadované chuti chrakteristické pro jednotlivé výrobce (vína z jednoho roku = ročníkové šampaňské). Mnohdy se také tyto mladá vína míchají i s jemnějšími víny z předchozích i posledních 6 let (neročníkové šampaňské). Na závěr se přidají kvasinky a cukr (tzv. tirážní likér) a vína se stáčí do mohutných lahvý, jenž se uzavírají korkem a skladují se ve vodorovné poloze v tzv. crayeres - hlubokých křídových sklepích. V techto lahvích probíha to opěvované druhotné kvašení, kdy vzniká jemná bíla pěna z drobných bublinek - méthode champenoise.

Skladování v těchto lahvích trvá cca 3 roky a během této doby vzniká typická sedlina, která se odstraňuje v tzv. pupitres - šikmých regalech, kde se láhve pravidelně otáčejí a setřesávají. Tím se sediment dostává a shromažďuje u korkového uzávěru (remuáž - setřesávání láhví).

remuáž - setřepávání sedimentu v lahvích

 

Po usazení veškeré sedliny se provádí odkalování tzv. degoržáží, tak, že se hrdlo láhve ochladí a sediment stuhne u korkového uzávěru. Ten se odborně odstraní a zhulý sediment je vnitřním tlakem uvnitř lahve vystřelen ven. Při tomto procesu se vždy z láhve dostane malé množství vína, které se nahradí stejným množstvím "expedičního likéru" - tzv. dosage (směs cukru a šampaňského). Na závěr se láhve opět uzavřou korkovou zátkou, zajistí drátěným košíčkem (agrafa) a polepí etiketou.  Slavná zátka tvaru hříbku se skládá z několika částí kterou tvoří horní část (není v kontaktu se šampaňským) vyrobena z korkového aglomerátu. A spodní část zátky (je v kontaktu se šampaňským) tvoří dvě kolečka masivního korku.  

Růžové šampaňské "rosé" se vyrabějí tradičně louhováním slupek z modrých hroznů Pinot nebo častěji se " rosé" vyrábějí tak, že se do základní směsi přidá tzv "Champenois" - červené víno z Bouzy.

 

Velikostní varianty šampaňského

Se šampaňským se můžete nejčastěji setkat v několika velikostech.

"čtvrtka"- 0,1875 nebo častěji 0,2 l pro rychlou osobní potřebu a občerstvení (v letadlech)

"půlka"- 0,375 l  malé občestvení pro dva

"láhev"- 0,75l  standartní provedení, které postačí na 4 až 6 sklenic

"magnum"- 1,5 l z označením  (což jsou 2 láhve 0,75 l) tato láhev již samotna poskytne občerstvení na celou večeři pro 4 lidi nebo pro občerstvení tuctu hostů

"Jeroboam"- 3 l se označuje jako  (což jsou 4 láhve 0,75 l) je již pro větší odvázání a pohoštění více hostů

"Metuzalém"- 6 l s označením  (což je 8 láhvý 0,75 l)

"Salmanazar"- 9 l s označením  (což je 12 láhvý 0,75 l)

"Baltazar"- 12 l s značením  (což je 16 láhvý 0,75 l)

Setkat se můžete i s dalšími velikostmi a označenímy (Réhoboam 4,5 l, Nabukodonosor 15 l, Šalamoun: 18 l, panovník 26,25 l, Primas 27 l, Melchior 30 l)

Pro výrobu se používají nejčastěji láhve velikosti půlka, láhev a magnum. Ostatní varianty velikostí se plní z normálních láhví, šampaňské ve větších formátek jak magnum tedy nevytváří, ale plní přeléváním daného počtu 0,75 l lahví. Mnozí znalci tvrdí, že tím je trochu pozměněna kvalita. Jelikož vyjímky potvrzují pravidla, tak jedna vyjímka se najde i zde - jéroboam od Veuve Clicquot (momentálně jediný výrobce ,který vyrábí své champagne v láhvích tohoto formátu.

Moet velikostní variabilita láhví

Za nejlepší formát pro zrání se považuje velikost magnum. Zjistilo se že šampaňské tomto formátu se nejlépe vyvíjí a lépe zraje. Díky tomu jsou lahodnější a příjemnější k osvěžení a vychutnání.

 

Jak číst v etiketách šampaňského

Etiketa vám může hodně napovědět o  obsahu dané láhve. Jednotlivé údaje vám prozradí nejen značku, dávkování, ročník, ale i původu, složení, kategorizaci zařazení atd.

Nejběžnější označení jsou:

     • Značka (Dom Pérignon, Moët & Chandon, Veuve Clicquot, Pierre Gimonnet & Fils, atd.)
     • Dávkování – množství cukru (Brut, Demi-sec, Extra-brut, atd.)
     • Ročník - Vintage (šampaňské vytvořené z vín jednoho ročníku, převážně se jedná o dobře hodnocené ročníky)
     • Neročníkové - chybí uvedení ročníku (šampaňské vytvořené z vín z různých let, převážně posledních 6 let)
     • Obec původu hroznů

     - "Grand Cru", pokud hrozny pocházejí ze sedmnácti obcí, vedené jako nejlepší vinice Grand Cru

     - "Premier Cru" pokud hrozny pocházejí z 41obcí zatříděných jako prvotřídní vinice Premier Cru

     • "Blanc de Blanc" - Bílé z bílých hroznů (šampaňské vytvořené pouze z bílých hroznů)
     • "Blanc de noirs" - Bílé z modrých hroznů (šampaňské vytvořené pouze z modrých hroznů)
     • "Cuvée" (směs vín, pro jejíž výrobu bylo použito více odrůd a ročníků vinné révy obsahujících alespoň 75% bílého vína vyprodukovaného z modrých hroznů)

 

 

Podávání a servis šampaňského

Šampaňské nejlépe vychutnáte vychlazené (ne ledové - i když v dnešní době vyjímka potvrzuje pravidlo - Moet & Chandon a Veuve Clicquot). Pár hodin v lednici nebo několik minut (cca 30minut) v mražáku by mělo plně postačit. Osobně doporučujeme raději chladit pomalu než rychle kvůli teplotnímu šoku. Což nedělá nikomu dobře ani šampaňskému.

otevírání šampaňského

 

Otevírání šampaňského je kouzelný proces, který není vůbec náročný. Uchopte pevně láhev jednou rukou a držte ji pod mírným uhlem uzávěrem vzhůru. Na nikoho nemiřte a dávejte pozor, aby jste neměli v hledáčku ani žádne drahé lustry či obrazy apodobně. Odstraňte ochranou folii a drátěný košíček. Druhou rukou uchopte korkovou zátku. Otačejte opatrně láhví místo korku. Uvidíte, že to půjte snáze. Korkovou zátku spíše než výtláčet ven, lehce tlačte směrem do láhve. Vnitřtní tlak v láhvi bude vytláčet korek sám. Láhev má být otevřena pomalu s mírným "povzdechem právě uspokojené ženy". Šampaňské by nemělo vystřelit korek, ani vypěnit. 

Další možností jak profesionálně otevřít "bubliny s velkým efektem je tzv. sabrage. Jedná se o otevření uražením celého hrdla a to nejčastěji sečnou zbraní (šavle, meč, velký nůž). Zakladem této techniky je dobře vychlazená láhev (3-5 °C) a hlavní sek musí jít po směru švu na skleněné lahvi přímo na vystouplou hlavičku hrdla. V toto stylu otevírání se pořádají i tradiční soutěže po celém Světě.

Sekání lahví - sabráž

Do skleniček z počátku nalíjte jen malé množství šampaňského. Nechte je vybublat a znovu dolijte. V opačném případě vám oto šumivé víno vypění a budete jej mít více na stole či podlaze než ve skleničce. 

Již může vychutnat svůj první doušek z otevřené láhve. 

 

 

Jakou zvolit skleničku na šampaňské?

Skleničky na šampaňské

Dříve byla v oblibě šíroká baňatá sklenice na vysoké šťopce. Těšila se velké oblibě již od dob viktoriánské doby. Údajně byla vytvořena dle tvaru poprsí císařovny Josefíny či Madame Pompadour. V éto sklenici se ovšem rychle vytrácí pěna a vzápětí i buket

V dnešní době se velké oblibě těší sklenice typu "flétna" - elagantní štíhlá vysoká sklenice na vysoké šťopce, kde jiskřivé bublení a pěna vydrží mnohem déle. V oblibě jsou hned dvě varianty. Tulipán nebo otevřená. Znalci vyhledávají tvar tulitán pro své zužující hrdlo, které přispívá ke zvýraznění buketu.

V dnešní době jsou populární i skleničky ICE MOET pro ledové šampaňské. Jsou to velké široké sklenice podobné pro červené vína. Záměr techto skleniček je v tom, že se k šampaňskému přidavají i kostky ledu a šampaňské nejenom chladí, ale i častečně ředí - výtečné pro horké a parné dny.

 

 

 

 

 
397
13777139713777
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 51 položek celkem

 • Moet ice Kód: 2681
  Skladem (5 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi - sec

  397 Kč bez DPH 397 Kč
 • moet all bottles sizes Kód: 94/MOE
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,2 l,až 3,0 l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  od 336,36 Kč bez DPH od 407 Kč
 • moet rose 02 Kód: 3094
  Skladem (4 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,2l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay,  Pinot noir,  Pinot Meunier

  Styl vína: Brut - suché

  361,16 Kč bez DPH 437 Kč
 • Gimonet cru Kód: 103/PIE
  Skladem (6 ks) Značka: Pierre Gimonnet & Fils

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne

  Obsah: 0,375 l, 0,75 l, 1,5 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay (Blanc de blancs)

  Styl vína: Brut

  od 429,75 Kč bez DPH od 520 Kč
 • th moet chandon imperial brut rose 0375l eshop2 540x800 Kód: 3093
  Skladem (4 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,375l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay,  Pinot noir,  Pinot Meunier

  Styl vína: Brut - suché

  642,15 Kč bez DPH 777 Kč
 • 496 moet chandon imperial brut festive bottle eoy 2017 75cl. Novinka Kód: 3105
  Vyprodáno Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,7l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  807,44 Kč bez DPH 977 Kč
 • brut gastronome 2010 1er cru Kód: 3119
  Skladem (5 ks) Značka: Pierre Gimonnet & Fils

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay (Blanc de blancs)

  Styl vína: Brut

  815,70 Kč bez DPH 987 Kč
 • A.R. Lenoble Intense Brut 12,5% 0,75l Champagne Novinka Kód: 750
  Skladem (4 ks) Značka: A.R.Lenoble - 51480 Damery

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Damery

  Obsah: 0,75 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 40% Chardonnay, 30% Pinot Noir, 30% Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  823,97 Kč bez DPH 997 Kč
 • pierre gimonnet rose 80121.1458767764 Kód: 3121
  Skladem (6 ks) Značka: Pierre Gimonnet & Fils

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 88% Chardonnay, 12% pinot noir

  Styl vína: Brut

  890,08 Kč bez DPH 1 077 Kč
 • veuve Kód: 540
  Skladem Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  931,40 Kč bez DPH 1 127 Kč
 • Veuve clicquot gb +skleničky Kód: 3414
  Skladem Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  931,40 Kč bez DPH 1 127 Kč
 • moet giftbox Kód: 2723
  Skladem (1 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,2 l,až 3,0 l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 197 Kč bez DPH 1 197 Kč
 • veuve GB Kód: 546
  Skladem (2 ks) Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  997,52 Kč bez DPH 1 207 Kč
 • 19630 Moet Chandon NV Rose Kód: 3014
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay,  Pinot noir,  Pinot Meunier

  Styl vína: Brut - suché

  1 005,79 Kč bez DPH 1 217 Kč
 • A.R. Lenoble Blanc de Blancs Grand Cru Champagne Novinka Kód: 753
  Objednáno Značka: A.R.Lenoble - 51480 Damery

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Damery

  Obsah: 0,75 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 100% Chardonnay

  Styl vína: Brut

  1 030,58 Kč bez DPH 1 247 Kč
 • pierre gimonnet fleuron 2010 Kód: 1638
  Skladem (4 ks) Značka: Pierre Gimonnet & Fils

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay (Blanc de blancs)

  Styl vína: Brut

  Původně: 1 329 Kč
  Ušetříte: 52 Kč (–4 %)

  1 055,37 Kč bez DPH 1 277 Kč
 • sparkling pierre gimonnet fils champagne oenophile Kód: 3120
  Skladem (1 ks) Značka: Pierre Gimonnet & Fils

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay (Blanc de blancs)

  Styl vína: Extra Brut

  1 055,37 Kč bez DPH 1 277 Kč
 • 57. MOETCHANDON NECTAR 75CL a Kód: 300
  Skladem Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi - sec

  1 063,64 Kč bez DPH 1 287 Kč
 • Ruinart Brut 0,75 l Novinka Kód: 3108
  Skladem (3 ks) Značka: Ruinart a Reims, France

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, 

  Styl vína: Brut

  1 080,17 Kč bez DPH 1 307 Kč
 • Moet ice Kód: 97/MOE
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l a 1,5 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi - sec

  od 1 113,22 Kč bez DPH od 1 347 Kč
 • 427 moet chandon diamond suit golden 75cl. Novinka Kód: 1560
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,7l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 146,28 Kč bez DPH 1 387 Kč
 • Veuve Clicquot Arrow Magnet Kód: 11959/NEW
  Skladem (1 ks) Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 154,55 Kč bez DPH 1 397 Kč
 • MIN 98565 EAD Kód: 552
  Skladem (4 ks) Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 162,81 Kč bez DPH 1 407 Kč
 • A.R. Lenoble Rosé Brut Novinka Kód: 756
  Skladem (1 ks) Značka: A.R.Lenoble - 51480 Damery

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Damery

  Obsah: 0,75 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 89% Chardonnay, 11% Pinot Noir

  Styl vína: Brut

  1 220,66 Kč bez DPH 1 477 Kč
 • e4c0b99ee9ece8dcecc085bd374702cb Novinka Kód: 3103
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,7l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi- sec (sladší)

  1 237,19 Kč bez DPH 1 497 Kč
 • stažený soubor Novinka Kód: 3104
  Skladem (1 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,7l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 295,04 Kč bez DPH 1 567 Kč
 • Veuve Clicquot Arrow Kód: 549/HAW
  Na dotaz Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 303,31 Kč bez DPH 1 577 Kč
 • 81iT4pmQuaL. SY445 Kód: 567
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 40 % Chardonnay, 37 % Pinot noir, 23 % Pinot Meunier

  Styl vína: Brut - suché

  1 311,57 Kč bez DPH 1 587 Kč
 • 484 moet chandon ice rose 75cl. Kód: 1575
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi - sec

  1 311,57 Kč bez DPH 1 587 Kč
 • 100750 moet nir 750 1 4 Tip Kód: 3106
  Skladem (3 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi - sec

  1 410,74 Kč bez DPH 1 707 Kč
 • Veuve Clicquot Gouache Box Novinka Kód: 3248
  Na dotaz Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 410,74 Kč bez DPH 1 707 Kč
 • grand vintage rose 2008 in gift box champagne moet et chandon Kód: 1122
  Skladem (1 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay,  Pinot noir,  Pinot Meunier

  Styl vína: Brut - suché

  1 435,54 Kč bez DPH 1 737 Kč
 • moet rose valentýn Madame de Pompadour Akce Novinka Kód: 3203
  Skladem (2 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay,  Pinot noir,  Pinot Meunier

  Styl vína: Brut - suché

  1 468,60 Kč bez DPH 1 777 Kč
 • pierre gimonnet special club brut grands terroirs Kód: 3122
  Skladem (3 ks) Značka: Pierre Gimonnet & Fils

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 100% Chardonnay

  Styl vína: Brut

  1 476,86 Kč bez DPH 1 787 Kč
 • ruinart blanc de blanc 1 Novinka Kód: 3110
  Skladem (2 ks) Značka: Ruinart a Reims, France

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay

  Styl vína: Brut

  1 534,71 Kč bez DPH 1 857 Kč
 • ruinart rose nv champagne Novinka Kód: 3109
  Skladem (4 ks) Značka: Ruinart a Reims, France

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, 

  Styl vína: Brut

  1 534,71 Kč bez DPH 1 857 Kč
 • A.R. Lenoble Blanc de Blancs Grand Cru 2008 výtečný ročník Novinka Kód: 747
  Skladem (3 ks) Značka: A.R.Lenoble - 51480 Damery

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Damery

  Obsah: 0,75 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay

  Styl vína: Brut

  1 633,88 Kč bez DPH 1 977 Kč
 • Veuve Clicquot narozeninový dort Novinka Kód: 3255
  Momentálně nedostupné Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 658,68 Kč bez DPH 2 007 Kč
 • veuve champagne rosé tube Kód: 3319
  Na dotaz Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 906,61 Kč bez DPH 2 307 Kč
 • champagne A.R. Lenoble Intense Brut magnum 1,5l Novinka Kód: 760
  Skladem (1 ks) Značka: A.R.Lenoble - 51480 Damery

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Damery

  Obsah: 1,5 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 40% Chardonnay, 30% Pinot Noir, 30% Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  1 964,46 Kč bez DPH 2 377 Kč
 • moet Chandon Magnum Gold Kód: 3262
  Skladem (2 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,7l, 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  2 212,40 Kč bez DPH 2 677 Kč
 • Moet ice 2 skleničky Doprava zdarma Kód: 3356
  Skladem (1 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi - sec

  2 476,86 Kč bez DPH 2 997 Kč
 • Moët & Chandon ICE Tip Doprava zdarma Kód: 369
  Na dotaz Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 2x 0,75 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Demi - sec

  Původně: 4 060 Kč
  Ušetříte: 263 Kč (–6 %)

  3 138,02 Kč bez DPH 3 797 Kč
 • Dom Pérignon blanc 2006 Kód: 420
  Vyprodáno

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, 

  Styl vína: Brut

  3 220,66 Kč bez DPH 3 897 Kč
 • dom perignon blanc 2009 eoy 2017 giftbox edice Novinka Kód: 3107
  Vyprodáno Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, 

  Styl vína: Brut

  3 476,86 Kč bez DPH 4 207 Kč
 • dom perignon 2009 krabička Doprava zdarma Kód: 3012
  Skladem (4 ks) Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, 

  Styl vína: Brut

  4 129,75 Kč bez DPH 4 997 Kč
 • dom perignon 2008 Kód: 3327
  Vyprodáno Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, 

  Styl vína: Brut

  4 361,16 Kč bez DPH 5 277 Kč
 • Dom Pérignon Luminous label blanc 2006 Novinka Doprava zdarma Kód: 3013
  Na dotaz Značka: Moet & Chandon 20

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, 

  Styl vína: Brut

  4 410,74 Kč bez DPH 5 337 Kč
 • A.R. Lenoble Intense Brut Jeroboam 3l Novinka Kód: 761
  Skladem (1 ks) Značka: A.R.Lenoble - 51480 Damery

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Damery

  Obsah: 3 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 40% Chardonnay, 30% Pinot Noir, 30% Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  5 881,82 Kč bez DPH 7 117 Kč
 • veuve clicquot la grande dame charlotte olympia ltd. edition 1 Novinka Kód: 3263
  Skladem (1 ks) Značka: Veuve Clicquot ponsardin a reims

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Reims

  Obsah: 0,75 l

  Obsah alkoholu: 12,5%

  Odrůda vína: Chardonnay, Pinot noir, Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  6 096,69 Kč bez DPH 7 377 Kč
 • champagneA.R. Lenoble Intense Brut l Methusalem 6 l Novinka Kód: 762
  Skladem (1 ks) Značka: A.R.Lenoble - 51480 Damery

  Typ: Šampaňské

  Země původu: Francie - Champagne - Damery

  Obsah: 9 l 

  Obsah alkoholu: 12,5 %

  Odrůda vína: 40% Chardonnay, 30% Pinot Noir, 30% Pinot Meunier

  Styl vína: Brut

  11 385,95 Kč bez DPH 13 777 Kč

Stránka 1 z 1 - 51 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.