Rozvoz zdarma pro Brno, Modřice, Želešice, Rajhrad, Moravany, Nebovidy, Ostopovice, Troubsko a další obce od Brna do 20 km. Stačí se telefonicky informovat.

Guinness

2 položek celkem
guinness stout draught 4xplech
Akce
129,75 Kč bez DPH
157 Kč

Druh: Tmavé speciální pivo, typ Stout Obsah alkoholu: 4,2 % obj. Stupňovitost...

Kód: 3467
guiness plech
38,84 Kč bez DPH
47 Kč

Druh: Tmavé speciální pivo, typ Stout Obsah alkoholu: 4,2 % obj. Stupňovitost piva:...

Kód: 3466

Guinness

Guinness (ˈɡɪnᵻs) je obchodní značka tmavého piva s výraznou nasládlou chutí, vyráběného původně v Irsku. Poprvé bylo pivo vyrobeno ve městě Dublin v továrně St. James' Gate v roce 1759, kdy si Arthur Guinness najal v Dublinu malý pivovar a začal vařit pivo pod svým jménem. Zprvu to bylo svrchně kvašené pivo typu ALE, ale posléze přešel k výrobě tmavého piva porteru, v té době velmi oblíbeného u vrátných v Covent Garden v Londýně (angl. porter - vrátný ). Protože se jednalo o velmi silné, tuhé pivo, vžil se pro něj název „stout“ (angl. stout - podsaditý).

Dnes je Guinness šestým největším pivovarem na světě a zaměstnává více jak 12 500 lidí. Své produkty vyrábí v 50 státech světa a prodává je ve 150 státech světa. Každý den se vypije 10 milionů sklenic tohoto piva. V kategorii stout je podíl Guinnesse 80 % celosvětové produkce. Od roku 1992, kdy byl představen první irský pub podle jednotné koncepce, jich bylo k dnešku otevřeno s pomocí Guinnesse celkem 1 800 v 50 různých zemích.

Samotné pivo Guinness má méně kalorií než sklenice polotučného mléka nebo pomerančového džusu. Jedna ze studií dokonce tvrdí, že pivo Guinness může být prospěšné srdci. Zjistilo se také, že antioxidanty v pivě Guinness jsou velmi podobné těm, které byly nalezeny u ovoce a zeleniny, a mají příznivý vliv na lidský organismus, protože zpomaluje ukládání škodlivého cholesterolu na stěny cév.

Guinnessova kniha rekordů je opravdu součástí tohoto pivovarského gigantu.