Golem Williams Hruškovice 40% 0,5 l

Kód: 3217
Novinka
Značka: Golem spirits
497 Kč 410,74 Kč bez DPH 994 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)

Typ: Ovocný destilát

Země původu: Česká republika

Obsah: 0,5 l

Obsah alkoholu: 40%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Golem Hruškovice Williams 40% 0,5l

Jedná se o velice jemnou, příjemně aromatickou a lahodnou hruškovici. Žádné škrábání v krku. Jen příjemně zahřeje a ústech vám zůstane příjemná chuť šťavnatých hrušek. 

Hruškovice Golem se vyrábí z kvalitních vyzrálých hrušek odrůdy PyrusCommunis "Williams", které jsou velmi pečlivě vybírány a tříděny. 

Nevhodné jsou rané odrůdy hrušek, protože obsahují malé procento cukrů a také mnohem menší množství aromatických látek. Je to tedy velmi složitý proces, který začíná sklizní, následně jsou hrušky očištěny a nasypány do velkokapacitního šrotovníku, kde jsou hrušky rozdrceny, následně dopraveny do vřetenového čerpadla, které je rozmělní na kaši. Vzniklá kaše je připravena kvašení, které trvá minimálně 60dnů bez přístupu vzduchu. Charakteristické a aromatické prvky jsou do destilátu přeneseny díky tomuto kvašení. Proto je na něj kladen velký důraz.

Na přípravu 1l této pálenky je potřeba 30kg hrušek odrůdy Pyrus Communis "Williams".

K prodeji již pouze v novém balení.

Máme také v provedení Golem Hruškovice Williams 40% 1l

 

Hruška Williams

Jedná se o jednu dnes z nejznámějších a nejvyhledávanějších odrůd hrušky pro výrobu hruškovice. Vyšlechtěna byla v 18. století v Anglii. Za její objevení může pravděpodobně profesor Stair. Přesto jméno získala po školkaři, který ji rozšířil po celé Anglii. Celý název odrůdy je - Williams Bon Chretien. Američané tento druh nazývají jako Barlett (zase musí být prostě něco extra :)) Dnes je tato odrůda považována za královnu mezi hruškami a to především díky svému "nejhruškovějšímu"tvaru a svou úžasně výraznou sladkostí a šťavnatostí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pálenky Golem
Hmotnost: 1.7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: