Rozvoz zdarma pro Brno, Modřice, Želešice, Rajhrad, Rousínov, Moravany, Nebovidy, Ostopovice a další obce jižně od Brna do 20 km. Stačí se telefonicky informovat.

Rodinné Vinařství Gréger

1 položek celkem
Gréger Sauvignon 2018 PS
187,60 Kč bez DPH
227 Kč

Trať:  Přítlucká hora Obec Přítluky,  podoblast velkopavlovická....

Kód: 3434

logo-greger3

Rodinné Vinařství Gréger

Toto malé Rodinné vinařství sídlí v jihomoravské obci Rakvice, kde se s jejich vinařským umem můžete setkat přímo u nich doma v rodinné zástavbě. Přivítají vás zde dva bratři, Michal a Marek Grégerovi, kteří se vinařství na plný úvazek věnují již od roku 2005. Již od prvního setkání jde pozorovat, že práce s vínem je nejen baví, ale i naplňuje a motivuje k dalšímu studiu a učení nových věci v oblasti výroby vína. Roční produkci mají cca 30 000 lahví, ale do budoucna by chtěli, podle vlastních slov, ustálit svoji produkci na počtu cca 60 000 lahví ročně. Při výrobě využívají nejmodernější poznatky z řízeného kvašení v kombinaci s metodou kvašení na vlastních kvasinkách. 

  

Rozloha vlastních vinic

Začínali na rodinných pozemcích o rozloze 30 arů, kde jim své poznatky předal jejich otec. V dnešní době hospodaří na rozloze vinic 5 hektarů a stále plánují výsadbu další vinic. Většinu vinohradů vinařství Gréger můžete najít kolem Rakvic a Přítluku. Asi nejlepší viniční tratí, kterou se mohou pochlubit je viniční trať Kozí horky či viniční trať U Majáku.

Ve vínech Rodinného Vinařství Gréger se odráží snaha a poctivé zpracování. Vína Gréger jsou svěží, lahodná a chutná. V nabídce můžete najít jak mladá vína plná svěžesti tak vína zrající v sudech typu barrique.