CHAIRMAN'S RESERVE 1931 "2 RD Edition 070 43%

Kód: 4311
9 177 Kč 7 584,30 Kč bez DPH 13 110 Kč / 1 l
Skladem (6 ks)

Typ: Rum třtinový

Země původu: Ostrov Svaté Lucie (St,Lucia)

Obsah: 0,7 l

Obsah alkoholu: 46%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rum CHAIRMAN'S RESERVE 1931  "2 RD Edition  070 43%

Speciální řady St. Lucia 1931 Celebrating. Jedná se o raritní  2. řadu tohoto jedinečného rumu vydaného k příležitosti 81. roku od slavnostního otevření palírny v únoru 1931 v údolí Mabouyana na ostrově Svaté Lucia. Palírna byla založena společností Denis Barnard a produkovala rum až do roku 1972, kdy došlo k sloučení palíren Dennery a Roseau.

Táto řada byla lahvována 28. července 2014

Jedná se o sběratelskou raritu 

Každý rok dochází k vydání tohoto výročního rumu, u kterého se mění barva štítku a každý rok se odráží v aktualizaci označování na etiketě, pečetní minci na uzávěru i čárového kódu. Každá láhev je navíc označena svým jedinečným číslem.

Pro mnohé milovníky rumu se celá edice St. Lucia 1931 Celebrating stala sběratelskou záležitostí a mnozí považují za nutnost mít ji ve své kolekci.

Pro druhé vydání vybrala destilérka sudy, které byly naplněny v letech 2004, 2005 a 2006. Včetně několika sudů z amerického dubu po bourbonu a portském. Všechny rumy byly filtrovány, aby se zachovala integrita rumu. 

Barva tohoto rumu Vás zaujme sytě jantarovou barvou s načervenalým nádechem. 

Vůně tohoto rumu má vše je jako parfém: brilantní, okamžitě se projeví a nechá vás chladným k tomuto rumu. Objeví se exotické ovoce (ananas, banán, meruňka atd.). Dřevitost je jemná a bohatá jako krabice od doutníků, napuštěná medem. Komplexnost pak celku dodává směs sladkého a přesně vybraného koření s  tónů sušených švestek.
Nechte rum trochu provzdušnit a naservíruje opravdový dezert. Vůně se umocní a otevřou se nádechy čokolády, drobenky na švestkovém koláči, ve které jsme nezapomněli na máslo. A vůně rumu je stále  jemná a vyvážená. V závěru vůně rumu  se vrací k ovoci spolu s lékořicovou melasou.

V chuti a především na vašem patře vede červené ovoce. Vše je komplexní. V chuti tohoto rumu najdeme vše, co bylo přítomno ve vůni. Ovocný koláč vytažený čerstvě z pece a sotva vychladlý.

Pokud se zdá, že pocit v ústech, textura, rychle mizí, čokoláda, rozinky a tabák zůstávají v závěru velmi přítomné.Specifický, velice dobře pitelný rum, který je pro mnohé jedním z určujícím chuťových profilů pro širokou škálu rumů Karibiku.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy a Cachaca, ostrov Svaté Lucie (st. Lucia)
Hmotnost: 1.8 kg
Země původu: ostrov Svaté Lucie (st. Lucia)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: