Pusser´s British Navy 15y 40% 0,7 l - Doprava zdarma!!!!

Kód: 1944
2 177 Kč 1 799,17 Kč bez DPH 3 110 Kč / 1 l
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Typ: Rum třtinový

Země původu: Americké panenské ostrovy

Obsah: 0,7 l

Obsah alkoholu: 40%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pusser´s British Navy 15y 40% - je jeden z nejznámější námořnických rumů na Světě. Jedná se o směs rumů z oblastí Jamajky, Guyany, Trinidadu a Barbadosu. 

Tento rum ně také výstižně nazýván "Nelson´s Blood" - Nelsonova krev a to po slavném admirálu Nelsonovy, který zvítězil u slavné bitvy u Trafalgaru v roce 1805. Zde, ale milí Nelson také skonal. Přesto jak legenda vypráví bylo rozhodnuto jej dostat zpět na Britské ostrovy. Jediný způsob byl naložit jej do sudu z rumem. Ten ovšem milí námořníci nenápadně upíjeli a s ním i Nelsonovu krev. A od té doby se tomuto rumu tak říká.

Tento rum má bohatou, karamelovou vůni s kakaovým závěrem, připomínající javorový sirup, nebo také nejlepší Cognac. Jedná se o sušší rum plný koření a lahodné dřevitosti.

Historie tohoto rumu se traduje od roku 1655 až do 31.července 1970 kdy námořníci dostávali denní příděl rumu. Tuto dávku vždy vydával purser (z toho pusser), neboli lodní skladník.

V roce 1979 získal Charles Tobias svolení od Britské admirality vyrábět tento rum podle tradičního receptu z roku 1655, a tak je dnes tento skvělý rum, původně určený jen pro námořnictvo, dostupný nám všem. 

 

Zajímavost: Tento rum se výrobcem doporučuje podávat v teplotě okolo 13 stupňů Celsia. Udajně tak nejlépe vychutnáte jeho rozvíjející se charakter.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy a Cachaca
Obsah Alkoholu: 40%
Země původu: Trinidad & Tobago
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: