Telcek - sušené maso

Webová stránka značky: Telcek - sušené maso

telcek.logo

Telcek - sušené maso

Značka sušeného masa Telcek byla zavedena na český trh v roce 2017. Během poměrně krátké doby se táto značka dostala do povědomí větší masy lidí a v dnešní době již patří k vyhledávaným výrobcům sušeného masa v RAW a bio kvalitě. Za značkou Telcek stojí Eko Farma Orlí vrch a na starosti ji mám pán Martin Poledník.

Telcek si zakládá na kvalitním způsobu úpravy masa, jenž se nazývá Biltong a pochází z jižní Afriky. Ovšem Telcek se vyrábí v Rejvízu, magickém místě uprostřed Jeseníků. Maso se vybírá z vysoce kvalitních chovů zdejší produkce a vybírají se nejvhodnější části jenž budou vhodné pro tento způsob úpravy. Vyzrálé maso se následně ošetří, naloží do jedinečné směsi koření a mořské soli, a potom ho necháváme 3-6 měsíců zrát v temných komorách pod naší pečlivou kontrolou. Na rozdíl od většiny ostatních produktů tohoto typu, neurychluje Telcek proces zrání masa tepelnou úpravou, což spolu s volbou mladých zvířat, pečlivým výběrem částí masa umožňuje zachovat šťavnatost a měkčí konzistenci.
Tím, že v žádné fázi výroby nepoužívají jakékoli chemické konzervanty a tepelně ho neupravují, splňuje TELCEK klasifikaci RAW FOOD.
Zní to až neuvěřitelně, ale 100 gramů sušeného masa odpovídá zhruba 300 gramům syrového masa, se všemi prospěšnými nutričními hodnotami. I malý kousek tak obsahuje pořádný kus energie.
Maso ve speciálním obalu vydrží minimálně 48 měsíců od data výroby, při teplotách od -35°C do 35°C, což se hodí při extrémních podmínkách – ať už při sportu, pěším výletu, delší jízdě autem, na kole nebo v kanceláři.
Výrobní postup značky TELCEK je kontrolován Státní veterinární správou.

My můžeme sušené maso TELCEK doporučit také jako skvělou pochoutku k pivu nebo k vínu. Ale výtečné doplní i některé suché rumy či lehce nakouřené whisky. Šak samy vyzkoušejte a nebojte se párovat s dobrým pitím.

V nabídce můžete dnes vybírat z již široké škály produktů jako je např. Telcek Hovězí sušené maso z mladého býčkaTELCEK sušené maso VEPŘOVÉ plátky z mladých selátekTelcek sušené maso Krůtí Originál. A varianty v provedení z chill. Navíc se pustili do výroby výtečných proteinových tyčinek, které jsou opravdu boží.

Telcek

Žádné produkty značky Telcek - sušené maso nebyly nalezeny...