Moët & Chandon Rosé Imperiál UNCONVENTIONAL LOVE 075l

Kód: 3203
1 777 Kč 1 468,60 Kč bez DPH 2 369,33 Kč / 1 l
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Typ: Šampaňské

Země původu: Francie - Champagne - Ardenne

Obsah: 0,75l, 

Obsah alkoholu: 12,5 %

Odrůda vína: Chardonnay,  Pinot noir,  Pinot Meunier

Styl vína: Brut - suché

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moët & Chandon Rosé Impérial v limitované valentýnské edici „Unconventional Love“.

Šampaňský dům Moët & Chandon se rozhodl uctít Madame de Pompadour, výjimečnou dámu 18. století, která se zasloužila o jeho úspěch na francouzském dvoře. Vytvořil tak kolekci jedinečných postav, inspirovaných královským maškarním bálem, vyobrazených však ve velmi nekonvenčním a moderním pojetí.


Jedná se o omezený počet lahví limitovaný pro ČR pouze 360 kusy.

Moët & Chandon Imperial Rosé je vyzrálé a ušlechtilé šampaňské. Jemné bublinky jsou nekonečné, elegantní aroma hrušek a jablek s máslem a se zábleskem briošek. Má nádhernou růžovou barvu s měděnými odlesky. Je spontánní, bujaré a přitom vyvážené.

 

Výsledek obrázku pro Madame de Pompadour

Jeanne Antoinette Poissonová, Marquise de Pompadour (29. prosince 1721 - 15. dubna 1764), známá jako Madame de Pompadour, byla členkou francouzského dvora a milenkou Ludvíka XV. od 1745 do 1751, který byl zůstal až do její smrti. Zajímala se o veškeré dění okolo krále a byla jeho cenným pomocníkem a poradkyní, i přes své křehké zdraví a mnoho politických nepřátel. Získala tituly šlechty pro sebe a své příbuzné. 8. února 1756 byla Marquise de Pompadour pojmenována jako třináctá dáma, "čekající na královnu", což je místo, které se považovalo za jedno z nejprestižnější u dvora. Byla významným patronem architektury a dekorativního umění, zejména porcelánu. Ale také patronkou filozofie osvícenství, včetně Voltaire. Nepřátelští kritici v té době ji zpravidla hanili za její zlovolný politický vliv, ale historici jsou příznivější a zdůrazňují její úspěchy v oblasti rozvoje umění a patrona francouzské hrdosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivá vína
Hmotnost: 1.7 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: