Diplomatico

Webová stránka značky: Diplomatico

logo-diplomatico

„Existují jen dva druhy lidí: Ti, kteří milují rum Diplomático, a ti, kteří ho ještě neochutnali.“
Tito Cordero, master blender rumů Diplomático

Rum Diplomatico

Z Venezuely, jenž společnost Destilerías Unidas S.A pochází, známější pod zkratkou DUSA, a je deklarovaným odborníkem ve výrobě rumů, jehož expertízu stvrzuje řada nejvyšších hodnocení obdržených na mezinárodních soutěžích, pochází i rumy patří také značka Diplomático, která mění náhled na kategorii prémiových a super-prémiových rumů, a nabízí tak skvělou záminku a příležitost k jejich znovuobjevení.

diplomatico outdoor

Historie rumu Diplomatico

Lihovar DUSA, ležící na úpatí venezuelských And a byl otevřen roku 1959 pod záštitou společnosti Seagram’s International, což byla ve své době jedna z největších světových firem obchodujících s vínem a destiláty. Úkolem této venezuelské palírny bylo zásobování místního trhu vodkou, whiskey, ginem, rumem a likéry, o čemž svědčí výjimečné dědictví destilačních přístrojů, které po sobě firma Seagram’s zanechala. Po jejím odkoupení v roce 2001 přešlo vlastnictví DUSA do rukou společností Diageo a Pernod Ricard. O rok později se situace změnila, když bylo postoupeno vlastnictví nově založené společnosti Destilerías Unidas S.A., vedené charismatickým Josém R. Ballesteros Meléndezem. Současné majitele společnosti DUSA tvoří čtyři venezuelské rodiny, které přejaly know-how palírny a pokračují ve výrobě rumů a jiných vysoce kvalitních destilátů.

Vznik loga rumu Diplomatico

Inspirací k vytvoření rumu Diplomático byl Don Juancho Nieto Meléndez, který pocházel z údolí Planas. Jakožto tzv. mantuano (místní vznešený muž) využíval Don Juancho svého postavení k rozvoji regionu a k realizaci svých vášní, k nimž patřilo především cestování po světě a sbírání exotických rumů. Proto jeho kreslená podoba zdobí každou láhev rumu Diplomático, a vzdává tak hold nejen této osobnosti, ale také patřičnému stylu života i schopnosti se z něj radovat.

Výroba rumu Diplomatico

DUSA oplývá řadou vlastních zdrojů. Na dodávky velmi čisté vody s nízkým podílem minerálů má vliv zejména blízká pralesní rezervace národního parku Terepaima, zatímco klíčovým faktorem zůstává blízkost plantáží cukrové třtiny. Pro výrobu rumů Diplomático se používá jak melasa, tak panenský med z cukrové třtiny. Po procesu kvašení probíhá destilace na některých z devatenácti destilačních zařízení. Zatímco kontinuální destilační kolona se využívá k produkci lehkých rumů, systém batch kettle dává vzniknout rumům se středním tělem a staré měděné kotlíkové zařízení slouží k výrobě komplexních těžších rumů. Tato různorodost je pro rumy Diplomático charakteristická, a právě díky ní mohou tzv. maestros roneros společnosti DUSA vytvářet naprosto unikátní blendy.

diplomatico warehouse

Jak nejlépe vychutnat rumy Diplomatico

Škála možností, jak si vychutnat delikátní rumy Diplomático, je bezpochyby rozmanitá. Vždy doporučujeme nejdříve vychutnat čisté, nechlazené ani předehřívané. Prostě pěkně v pokojové teplotě jak jste zvyklí. Tehdy pochopíte jedinečnost těchto rumů. A pokud toužíte po netradiční degustaci rumu Diplomatico doporučujeme jeden z těch nejlepších možných způsobů, jak tyto rumy prožít a pochopit jejich chuťové rozdíly. A to vyzkoušet tzv. Perfect Serve Rum Ritual. Ten je postavený na párování speciálně vyrobených čokolád ochucených kořením a bylinami, z řemeslné dílny čokoládového alchymisty Daniela Syrového s jednotlivými typy rumů Diplomático. Jejich komplexní a rafinované charaktery se spojí v doposud nepoznané chuťové zážitky.

Cena

9971497
19971497
2 položek celkem
Diplomatico reserva exclusiva perfect ritual pack 1
1 237,19 Kč bez DPH
1 497 Kč

Typ: Rum třtinový Země původu: VenezuelaVenezuela Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 40%

Kód: 3600
Diplo
ZDARMAZDARMA
823,97 Kč bez DPH
997 Kč

Typ: Rum třtinový Země původu: VenezuelaVenezuela Obsah: 0,7 l Obsah alkoholu: 40%

Kód: 3418

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem