Vinařství Vinopa

Webová stránka značky: Vinařství Vinopa

Vinařství Vinopa

Celým názvem Vinařství rodiny Veselých Vinopa® Rakvice - Ing. Miloš Veselý CSc. bylo založeno v roce 1992 a v současné době se zabývá zpracováním hroznů z moravských vinohradů, výrobou a prodejem vín. Vinařství se zabývá především produkcí odrůdy Chardonnay, Tramín, Muškát Moravský, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Hibernal, Zweigeltrebe, Frankovka a Svatovavřinecké.

Vinařství Vinopa se postupně modernizuje a v současné době má kapacitu cca 3 tisíce hektolitrů pro zpracování hroznů, výroby vína, jeho zrání, školení, plnění do lahví a expedice. Na kvalitu výroby vín, jak bílých tak červených, je kladen velký důraz. Bílá vína vyrábíme moderní technologií řízeného kvašení, které probíhá při teplotě 15–19°C, z důvodu udržení vysokého aroma kvasícího vína. Zatímco u bílých vín se hrozny lisují a kvasí se až následně získaný mošt, v případě červených vín se ponechává kvasit takzvaný rmut, složený z dužiny a slupek, který se teprve následně lisuje. Pečlivá a zodpovědná práce dává vzniknout zajímavému sortimentu vín.
Vinařství Vinopa sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice, která se rozprostírá v srdci naší největší vinařské oblasti s názvem Velkopavlovická. Obec leží v tom nejjižnějším koutě jižní Moravy asi 40 km jihovýchodně od Brna, v těsném sousedství Lednicko-valtického areálu. Její viniční tratě mají jihozápadní a jižní svahy omývané na podzim teplými větry, urychlujícími zrání hroznů na keřích dobře živených na hlinitých půdách. Vhodné klimatické podmínky, ale i půdní složení umožňují docílit velmi dobré cukernatosti a aroma hroznů, jako základu pro výrobu kvalitního vína. Bohatá tradice vinařství v obci sahá daleko do historie.
 
Vinařství Vinopa byli jedni z prvních pěstitelů na jižní Moravě, kteří zahájili redukovanou produkci hroznů a v technologii zpracování hroznů a výroby vína využíváme nejnovější poznatky vinařské vědy.
 
vinice vinopa
 

Cena

197198
1197198
1 položek celkem
Vinopa Zweigeltrebe PS 2017
ZDARMAZDARMA
162,81 Kč bez DPH
197 Kč

Typ: Červené víno Ročník: 2017 Odrůda: ZWEIGELTREBE Styl vína: Suché Obsah alkoholu: 13...

Kód: 3536

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem