Jižní Afrika

3 položek celkem

Cena

27297
127297

Značky

Položek k zobrazení: 3
excelsior merlot
245,45 Kč bez DPH
297 Kč

Typ: Červené víno Ročník: 2015 Odrůda: 100% Merlot Styl vína: Suché Obsah...

Kód: 3372
krabička na víno 1
od 30,58 Kč bez DPH
od 37 Kč

Typ: Dárková papírová krabička - jednoduchá  Velikost: 14 x 8 x 39 cm Varianta na 1 lahev...

Kód: 3218/JED
taška bordo
22,31 Kč bez DPH
27 Kč

Typ: Dárková papírová taška - jednoduchá s kroucený uchem Velikost: 14 x 8 x 39 cm Vhodné: na 1...

Kód: 3212/BOR

Vína z Jižní Afriky

Jižní Afrika, jako asi jediná z neevropských vinařských zemí, vyrábí taková vína, která zřejmě nejvíce připomínají vína evropská. V jihoafrických vínech se daří spojovat jemnost a lahodnost francouzských vín se smyslnou zralostí vín kalifornských. Pokud tedy chcete ochutnat vína, která vytváří spojovací most mezi tzv. víny ze starého a nového světa tak právě vína z Jižní Afriky jsou tou pravou volbou. Jižní Afrika patří na sedmé místo v celosvětové produkci vína.

Většina jihoafrických vín pocházejí z vinařské oblasti Coastal Region, rozkládající se kolem mysu Dobré naděje. Nejznámější podoblasti jsou Stellenbosch, Paarl, Franschhoek Valley a Robertson.

Nejčastěji pěstovanými odrůdy zde jsou z bílých vín Chenin Blanc (někdy nazývaný Steen), Chardonnay a Sauvignon Blanc. Z červených vín dominuje Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz a Pinot Noir.

Samotnou kategorii by mohla představovat červená odrůda vína Pinotage, jenž je typickou odrůdou pro jižní Afriku. Ta vznikla pravě zde v roce 1925 křížením odrůd Pinot Noir a Cinsaut (známe odrůda z oblasti řeky Rhony). Jedny z nejlepších vín z odrůdy Pinotage vyrábí vinařství Kanonkop Estate, které se specializuje pouze jen na tuto jedinečnou odrůdu vína.