Aperol Spritz - hořkosladká svěžest

Aperol Spritz

Pojďme si namíchat dnes asi jeden z nejpopulárnějších drinků současnosti - Aperol Spritz.

Co budeme potřebovat na drink Aperol Spritz:

  • Sklenici na víno
  • kostky ledu
  • 3 díly Prosecco
  • 2 díly Aperol
  • 1 díl Soda
  • Plátek pomeranče

Aperol Spritz se nejčastěji podává ve sklenici na víno. Proto si zvolte dle sebe tvar a velikost, která vám bude vyhovovat. Dnes se dají sehnat běžně dárkové sady i s skleničkami určenými přímo na tento drink. Tak záleží opravdu jen na vás do jakého typu sklenice si drink namícháte.

Sklenici na víno naplňte až po vrch ledem. Ideální jsou větší ledové kostky. Nejenže déle udrží celý nápoj vychlazený než např. ledová tříšť, ale také lépe vypadají a méně nám celý drink ředí. Otevřete prosecco a nalijte jej do sklenice zhruba do 1/3 sklenice. Přidejte Aperol zhruba do 2/3 sklenice a dolijte sodou tak prst od okraje sklenice. Jednou promíchejte lžící do kolo, přidejte plátek pomeranče přímo do sklenice mezi led a máte hotovo. Dlouho nemíchejte ať se Vám z nápoje zbytečně neztratí bublinky. 

Jednoduché, rychlé a svěží. Tak jak to máte rádi a jak jste zvyklí.

Aperol Spritzz

 

A jak má správně namíchaný Aperol Spritz vypadat a chutnat?

Sklenička by měla být orosená a při pohledu na drink by jste neměli vidět žádné nepromíchané vrstvy a viditelné jemné perlení. Barva by měla být sytě oranžovo červená jako samotná západ nad mořem. Vůně intenzivní po vyzrálých pomerančích a to jak příjemné svěží tóny šťavnaté dužiny, tak hořké nádechy po pomerančové kůře. Chuť je zpočátku lehce hořká, ovšem postupně přechází do svěží pikantnosti se sladkým závěrem.

Není asi potřeba moc představovat, že?

Dobrou chuť.

Více informací o tomto slavném likéru na našem blogu v článku Fenomén Aperol, Aperol Spritz a jejich tajemství úspěchu