ARDBEG KELPIE - Ardbeg Day 2017 070 46%

Kód: 534
16 997 Kč 14 047,11 Kč bez DPH 24 281,43 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)

Typ: Single malt whisky

Země původu: Skotsko - Islay

Obsah: 0,7 l

Obsah alkoholu: 46 %

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ardbeg Kelpie 46%

Je limetková edice, která byla vytvořena k oslavě Ardbeg Day 2017. Je to první whisky zrající delší část v nových sudech z dubu z oblasti pobřeží Černého moře,to propůjčuje této whisky neuvěřitelné tóny hlubokých aromatických vjemů a část zraje v bývalých bourbonových sudech již dříve použitých Ardbegem. Výsledkem je neuvěřitelná whiskey, která vypráví o svých vazbách na Černé moře a vlnách vůně, které jeho sudy vytvořily.

Samotný název Kelpie má původ v tajemných mořských zvířatech, které žijí pod hladinou moře a řek. Mezi nejvíce děsivé patří kelpie - nadpřirozený vodní kůň. Podle legend obývá a straší v řekách a jezerech Irska a Skotska a lákají především děti k jízdě na jejich hřbetu. Ty se pak na hřbet přilepí a kelpie je zaveze pod hladinu vody, kde je utopí a sežere. Původem jména těchto legendárních koní může být buď cailpeach nebo colpach ze skotské galštiny.

Ardbeg Kelpie má intenzivní zlatavou barvu. Vůně nádherná, intenzivní s mnoha různými variacemi silné mastné rašeliny, tmavé čokolády, uzené ryby, mořských řas a něčím co připomíná zvířecí pižmo. Objevíte , ale i klasické ardbegovské tóny jako je smetanová káva, kouřový pudr, borovicová pryskyřice i některé náznaky uzeného kokosu.
Chuť pepřového pocitu v ústech umocňuje měkká karamelka, turecká káva, kouřová slanina a spousta tmavé hořké čokolády v kombinaci s broskví, hřebíčkového oleje a návrh černé olivy.
Závěr je nekončící s hlubokými s příchutěmi hřebíčku, dehtu a bohatého karamela.

Jedinečný zážitek.

Náš tip: Whisky s velkým investičním a sběratelským potenciálem.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ardbeg
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: