Hirsch Selection 22Y 1983 46,5% 0.75 l

Kód: 3142
109 987 Kč 90 898,35 Kč bez DPH 146 649,33 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)

Typ: Kentucky Straight Rye Whiskey

Obsah: 0,75 l

Obsah alkoholu: 46,5%%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hirsch Selection 22Y 1983 46,5% 

Prvotřídní bourbon s medovým aroma a nasládlým charakterem.  Je to bourbon vyhledávaný výhradně znalci malých dávkových jemných nápojů. Tato speciální rezervace Bourbon je hodným doplňkem slavné Hirsch Selection ™ ručně vybírané série single barrel whisky. 

Jedna se o destilaci z roku 1983.

Barva je silně jantarová. Ve vůni jemný z náznakem dubu,borovice a zralých hroznů vinné révy. Chuť je delikátně jemná, lehce sladká, kulatá, silná s medovým charakterem a ovocitostí. Závěr je mírný a přesto dlouhý s rozvíjející se sílou. Nezkutečně jemná americká whiskey.

Historie této značky sahá až do roku 1753, kdy v Michterově palírně vznikla tato americká whisky (bourbon). V době prohibice a během 2. Světové války se stal majitelem palírny Louis Forman a spolu s hlavním manažerem Charlesem Beamem, potomkem slavného Jima Beama (zakladatel značky Jim Beam), obnovili výrobu tohoto bourbonu. Netradičně zavedli kotlíkovou destilaci což s v té době bylo pro bourbony netradiční. Palírna byla v roce 1988 zavřena. 

V době jejího provozu nakoupil obchodník z alkoholem Adolf H. Hirsch velké množství 16- 20 let starého bourbonu a začal jej lahvovat a prodávat pod svým obchodním jménem HIRSH. Tyto zásoby nechal stočit z dřevěných sudů do nerezových kádí, aby zabránil jejímu dalšímu zrání a tím se nezměnily jeho jedinečné vlastnosti.

Jedná se opravdu o jedinečnou kentucky Straight Rye Whiskey.

Investiční lahev

Je zajímavostí,  že tato lahev za posledních 5 let vyskočila obrovsky na své ceně. Není to pro mnohé ovšem zase tak velké překvapení. Jedna se o výběrový ročník výborně chuťově hodnocený. Navíc se do prodeje nedostalo ani velké množství těchto lahví a spousta jich byla během krátké chvíle rozprodána. Bourbony značky Hirsch v ročníkových verzí se na aukcích prodávají za poměrně nemalé částky a ročník 1983 již není dostupný na žádném zahraničím ani tuzemském webu, kromě aukcí.

Ještě v březnu roku 2017 se dražila za cenu £410.00.

Potenciál růstu ceny u této whisky je očividný.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: