Rum Sérum Gorgas Gran Reserva 40% GB 070

Kód: 4309
1 089 Kč 900 Kč bez DPH 1 555,71 Kč / 1 l
Skladem (6 ks)

Typ: Rum třtinový

Země původu: Panama

Obsah: 0,7 l

Obsah alkoholu: 40%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rum Sérum Gorgas Gran Reserva 40% 0,7l v dárkovém balení

Rum Sérum Gorgas v dárkovém provedení. Skvělý rum, který vypadá ještě líp než předtím. Prostě krásný dárkový rum, který potěší nejednoho rumového fanouška.

Navíc k objednávce tohoto rumu ZDARMA dárková taška Sérum.

Kdo ještě nezná rum Sérum Gorgas, tak se jedna o jednu z posledních staronovinek ve světě rumů na českém trhu. Po úspěšném vpádu značky Sérum v roce 2016 s jejich Sérum elixír přichází na řadu dvojice rumů. Právě tento rum Sérum Gorgas  a také jeho další rumový bratr Sérum Ancon

Po úspěšném vpádu značky Sérum v roce 2016 s jejich elixírem přichází na řadu v průměru 8 letá záležitost čistého rumu. 

NA SOUTĚŽI IWSC KONANÉ V LISTOPADU 2020 V HONK KONGU VYHRÁL NEJEN SVOJI KATEGORII rum do 10 let, ALE PŘEDEVŠÍM CELKOVÉ HODNOCENÍ MEZI RUMY A ODNESL SI TITUL BEST RUM 2020.

HKIWSC200-Gold-Medal_800-L 2020-trophy-medal-nobleed-rgb-011
Zlatá medaile v kategorii rumů do 10-ti let, kolonová destilace.
Trofej Honk Kong IWSC Best rum 2020

Výroba rumu Sérum Gorgas

Cukrová třtina pro rumy Sérum pochází z údolí Pesé z provincie Herrera, která má jedno z nejlepších podmínek pro pěstování této plodiny v Panamě. Sérum Gorgas se vyrábí z melasy, která, následně kvasí v nerezových kádích po dobu několika dní. Po dosažení 4-6% alkoholu je připraveno k destilaci. Ta probíhá v kolonovém destilačním zařízení. Výsledný destilát - rum neboli "aquardiente" (ohnivá voda o obsahu 29 - 60% alkoholu)je připravený pro dlouhou dobu zrání. 

Vlastnosti rumu Sérum Gorgas

Samotný rum je barvy světlého jantaru. Ve vůni dominuje svěží exotické ovoce, karamelky, oříšky a vanilka. Chuť je lahodná, lehce dřevitá s náznaky tabáku, ovocná a lehce bylinná. Závěr hřejivý s trochou pepře a tabáku. 

 

Legenda o rumu Sérum Gorgas

Říká se, že náhoda tomu chtěla a při inventuře léků, kterou doktor, plukovník Gorgas prováděl po svém ředchůdci, objevil staré sudy s rumem a receptůru na výrobu jakési medicíny. Při podrobném prozkoumání zjistil, že z tohoto rumu si místní lidé vyrábějí elixír, do kterého přidávají sušené ovoce a byliny. Tento "lék" nazvali Sérum.

Celým jménem William Craford Gorgas byl touto ryzí podobou tekutého pokladu velmi uchvácen, a tak ji až na jeden jediny sud spotřeboval celou sám. Palírna u města Pesé namíchala dle posledního exempláře směs těch nejlepších vyzrálých rumů. A jako poděkovaní za uzdravení celé oblasti Panamského průplavu a záchranu mnoha životů posílala palírna plukovníku Gorgasovi k narozeninám symbolicky soudek tohoto speciálního Sérumu, který byl na jeho počest pojmenován Gorgas. 

William Crawford Gorgas

Výsledek obrázku pro William C. Gorgas

William Crawford Gorgas, dle kterého je rum pojmenován, působil jako lékař Spojených států a 22. generální chirurg americká armáda (1914-1918). Své působení měl zejména na Floridě, Havaně a na Panamském kanálu, kde byl nasazený na potlačení přenosné žluté horečce a malárii. Tvrdí se, že mu podařilo u místních obyvatel najít alkoholický nápoj z cukrové třtiny, ovoce a bylinek, který nazývali sérum. Ten údajně napomohl k léčbě a odvrácení nemocí jenž sužovali tuto oblast. Na jeho počest se nazývá Sérum Gorgas.

Rum s názvem po tak významném doktoru, to by bylo aby nám, alespoň chuť tohoto rumu nepomohla s léčbou koronaviru. Minimálně nám zpříjemní s urychlí dobu karantény.

Na Zdraví.

Doplňkové parametry

Kategorie: SÉRUM Rum
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: