Tomatin DECADES II 46% 0,7 l

Kód: 4240
6 297 Kč 5 204,13 Kč bez DPH 8 995,71 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Typ: Skotská single malt whisky

Země původu: Skotsko - Highland (vysočina)

Obsah: 0,7 l

Obsah alkoholu: 46%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tomatin DECADES II 46% 0,7 l - limitovaná edice

Decades II je skutečně jedinečná a vynikající skotská single malt whisky vzniklá snoubením z 21 sudů, vybraných z klíčových let posledních pěti desetiletí. Je svědectvím tomatinského způsobu života a generací zaměstnanců, kteří dodnes zůstávají správci této výjimečné skotské whisky.

Jedná se o druhé pokračování této řady jenž navazuje na Tomatin Decades I.

Decades II, lahvováno na 46 % alc./obj. a s omezeným nákladem, který dává pouze 3 600 lahví.

 

Směsi skotské whisky zrály v ex-Bourbon, ex-Sherry a znovu vypálených francouzských dubových sudech z posledních 50 let.

Decades II je bohatým a komplexním. S počátečními náznaky ovoce ustupujícími do pocitu sladkého pečiva a dřevěných hoblin, vůněmi vařeného ovoce a květinovými tóny či kokosu. Pozoruhodná chuť je extravagantní, jakoby mastná, s tóny vánočky, javorového sirupu a čerstvých červených bobulí, které ustupují tropickému ovoci před dlouhým voskovým, tropickým závěrem.

Graham Eunson, provozní ředitel lihovaru ve společnosti Tomatin, řekl: „Vyvážení chuťových profilů pouhých několika sudů může být skutečnou výzvou, takže vzít si pět desetiletí whisky Tomatin takovým způsobem, aby každý sud doplňoval další, je důkazem týmu. Ti, kteří dnes pracují v Tomatinu, tak ti, kteří pracovali v Tomatinu před námi, kteří také destilovali a položili některé sudy, které jsme použili. Byli jsme správci výjimečné skotské po celé generace a tato péče a zkušenosti jsou skutečně ukázkou Decades II.“

 

Stejně jako původní výraz Decades (vydaný v roce 2011 u příležitosti předchozího manažera Distillery, celoživotního závazku Douglase Campbella pro palírnu), Decades II je poctou všem členům minulosti i současnosti Tomatin (někteří jsou uvedeni níže) a kombinuje nejlepší whisky od Historie Tomatin, s každou dekádou přináší nový chuťový pocit.

 

Soupis použitých sudů pro whisky Tomatin DECADES II:

70. léta 20. století
BOURBONOVÉ HOGSHEADY: DESTILOVANÉ 23.2.1973, 10.7.1975 A 23.9.1977
Tomatin ze 70. let 20. století je mimořádně ceněn, ceněn pro svou hloubku a komplexnost. Tato whisky zrající v náplních Hogsheads přijala velmi malý vliv dubu, což umožnilo vzájemné působení vzduchu a kapaliny v sudech a vytvoření široké škály chutí tropického ovoce.

80. léta 20. století
DOKONČENO V PRVNÍ NÁPLNĚ OLOROSO SHERRY BUTTS: DESTILOVANÉ DNE 2. 12. 1988
Tomatin z 80. let je sladký a svěží. Tento slad se více než tři roky dokončuje v 1. náplni Oloroso Sherry Butts, výsledkem je whisky připomínající stařený koňak. Tóny zestárlé kůže, leštěného dubu a tmavě pražené kávy spolu s příchutí peckovin, hořké čokolády a taninu dodávají bohatost.


90. léta 20. století
PRVNÍ NÁPLŇ BOURBONOVÉ SUDY: DESTILOVANÉ DNE 4. 10. 1995
Použitím 1. náplně Bourbon Barrels se vyvinul slad s vlastnostmi zlatého sirupu, čerstvě upečeného pečiva s jemným kořením a přidáním vrstvy štiplavosti. Přestože je Tomatin z 90. let hodně starý, je odvážný, což pomáhá propůjčit celkovému provedení dlouhou délku.


Roky 2000 - 2009
RECHARRED VERDEJO VÍNOVÉ SUDKY: DESTILOVOVÁNO 28. 1. 2000 A 5. 6. 2009
Od roku 2000 začal Tomatin experimentovat s širší škálou sudů. Slad používaný od roku 2000 zrál v sudech od Verdejo Wine, které byly znovu vypáleny, aby plně využily vliv francouzského dubu. To dodává sladkost a některé pikantnější tóny.

Léta 2010 a dál
DRUHÁ NÁPLŇ FRANCOUZSKÉ DUBOVÉ SUDY: DESTILOVÁNO 14.3.2013
Young Tomatin v druhých plněných sudech umožňuje, aby pronikl charakter lihovaru. Svěží zelené ovoce a sladové vlastnosti jsou v popředí s jemným kořením a karamelem z lehkého francouzského dubu. Jedná se o temperamentní slad, který dodává světlejší tóny, ale je udržován v rovnováze se staršími sudy.

Degustace whisky DECADES 2.

Aroma – Počáteční příval citrusových plodů ustoupí nádechu sladkého pečiva a dřevěných hoblin. Vařené ovoce je vyváženo jemnějšími květinovými a kokosovými tóny. Sušené ovoce, mandle a exotické koření dodávají hloubku celkové zralosti.
Chuť – olejnatá, mastná s vánočkou, javorovým sirupem a čerstvým červeným ovocem. Časem se objeví tropické ovoce s pomerančovou kůrou a zázvorem.
Závěr – dlouhý a voskový s tropickým ovocem, čokoládou a kořením.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tomatin
Hmotnost: 2.5 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: