Hammer Head 1989 23Y 40,7% 700ml

Kód: 3955
ZDARMAZDARMA
Hammer head 23y
7 797 Kč 6 443,80 Kč bez DPH 11 138,57 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)

Typ: Single malt whisky

Země původu: Česká republika

Obsah: 0,7 l

Obsah alkoholu: 40,7 %

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hammer Head 1989 23Y 40,7% 700ml 

V dnešní době již slavná česká whisky z doby převratu 1989

Tato česká whisky už nebude nikdy stočená a toto jsou poslední kusy k prodeji ve verzi stařené 23let ve sklepích palírny Prádlo.

Tato whisky byla destilována těsně před československou sametovou revolucí. Je zajímavé, že každá ingredience jenž se podílela na výrobě této whisky je místní. Český ječmen, voda z plzeňské oblasti a dokonce i dubové sudy byly vyrobeny z českého dubového dřeva.

Whisky byla destilována v palírně v obci Prádlo v Západních Čechách, kde se po staletí vyráběli vysoce kvalitní destiláty. Jednalo se tehdy o projekt několika místních nadšenců jenž se chtěli pokusit vyrobit whisky přesně podle postupů jenž se používají v domovině whisky - Skotsku. Podařilo se zprovoznit tradiční litý mlýn, jehož historie sahá až do roku 1928. Tento mlýn na obilí je přesně ten samý typ, jaký můžeme nalézt i ve Skotsku a který tak umožnil zahájení výroby whisky typu single malt. Použity byly také tradiční měděné kotle.

Když ovšem v roce 1989 došlo k pádu berlínské zdi a především sametové revoluci v Čechách, na tuto whisky se zapomnělo. Zůstala tak ležet ve zdejších sklepích po dobu více jak 20 let, kde byla také po této době objevena. Byla to senzace. Hned dostala pojmenování po starém mlýnu, díky němuž vůbec k výrobě Hammer Head single malt whisky došlo. 

Značka whisky Hammer Head byla ze začátku určena především pro zahraniční trh a to především kvůli malé poptávce českého trhu. Setkat se s touto značkou jste se mohli především v bezcelních zónách na letištích či hranicích. Zde byla jako lákadlo pro zahraniční turisty.

Vlastnosti whisky Hammer Head 23y 1989

Barva této české whisky je zajímavě hnědo oranžová.  Vůně je lahodná, zajímavou, jemná po sušeném ovoci, rozinkách, se stopami dubu. Chuť je lehce ostřejší, přesto poměrně vyvážená, s tóny citrusů a karamelu. Po přidání pár kapek vody se rozvinou další vůně a chutě. Objeví se čokoláda, tabák, sušené meruňky a exotické koření. 

Samotná vzhled láhev je velmi zajímavá a zkušenému oku "whiskaře" neunikne fakt, že typ lahve je podobný typy lahví jenž používají například výrobci skotské whisky Bruichladdich.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Investiční lahev: Investiční whisky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: